28.01.2024

Katuse soojustamine - Pureks

Soojustatud seinad ja katus on igas hoones kõige olulisemad. Katus on kahtlemata üks kõige olulisem element hoone juures ja selle soojustamine vaata, et veelgi olulisem, kuna see vähendab teie maja soojuskadu ja võib säästa ligi veerandi teie kütmise ja jahutamise kuludest. Katuse soojustamine pur vahuga kaitseb teie katust ja hoonet külmade talviste tuulte ja kuumade suviste päikesekiirte eest. Lisaks teeb katuse soojustuskiht teie elamise privaatsemaks, aidates vähendada välismüra, mis võib olla linnakeskkonnas suur probleem. Avatud pooridega pur vaht on väga hea heliisolaator.
Suures plaanis hoiab katus sooja teie toas ja raha teie rahakotis.
Konsulteeri meie spetsialistidega või loe edasi meie blogist katuse soojustamise eeliste kohta.

Soojustuse paigaldamine või vahetamine

Aja jooksul võib katuse isolatsioon halveneda ja kaotada omadused soojust pidada mitmete erinevate tegurite tõttu. Nendeks teguriteks on vahelduvad ja heitlikud ilmastikuolud, katusekonstruktsioonide avatus nendele ilmastikuoludele, paigalduse kvaliteet, soojustusmaterjali valik ja paigaldusel tehtud järeleandmised, et hoida raha kokku. Katuse soojustust peaks kontrollima vähemalt iga 10 aasta tagant. Mida vanem on soojustuskiht, seda vastuvõtlikum on see heitlikele ilmastikutingimustele ja näiteks tugev vihma või lume sadu võib lõpuks viia katuse lekkimiseni, mis omakorda tekitab väga suured probleemid ja võimalikud ohud kogu maja konstruktsioonidele. 
Kui te ei mäleta, millal te viimati katuse seisukorrast ülevaate tegite, siis siin räägime me võimalikest märkidest, mis ütlevad teile, et aeg on seda teha.

Tuuletõmbus majas

Külmematel aastaaegadel võib tunda tuuletõmbust uste või akenda juures, kuid kui tunnete tuuletõmbust läbi maja liikudes, siis need võivad tekkida katusealusest või keldrikorrusest. Need on kindlasti märk, et teie isolatsioon on oma eluea lõpus ning vajab väljavahetamist.

Kulude suurenemine

Kui täheldate maja kütte- ja jahutuskulude tõusu, on see märk sellest, et isolatsioon on halvenemas ning soojus pääseb hõlpsamalt teie majast välja. 

Jääpurikad katusel

Jääpurikate tekkimine katuse räästasse on ilmselge märk sellest, et läbi maja katuse on soojuskadu niivõrd suur, et isegi miinuskraadidega on see võimeline lund ja jääd sulatama. Kui see olukord jääb tähelepanuta, siis viib see lõpuks olukorrani, kus katusekonstruktsioonides võib tekkida palju kondensaati, mis ei kuiva ära. Lõpuks võib see viia hallituse ja mädaniku tekkimiseni ning siis on lisaks katusekattele vaja vahetada ka katuse aluskonstruktsioon.

Närilised ja putukad

Külmade ilmade saabumisega leiavad üles putukad ning närilised teie maja ka kõige väiksemad pilud ning augud. Kui täheldate näriliste või putukate väljaheiteid või avastate mõne koha, kus nad teie soojustuskihti on sisse saanud, siis võib olla üsna kindel, et suur kahju on juba tekitatud. Kusjuures pur vaht on materjal, mis ei meeldi närilistele ning nad ei soovi seda närida ega ka endale sellesse pesa teha.

Kas mõni nendest märkidest seostub teil teie koduga? Kui vastus on jah, siis on õige aeg konsulteerida asjatundjatega ning teha ülevaade oma maja isolatsioonist ning töötada välja plaan, kuidas see värskendada või efektiivsemaks muuta. Konsulteerige meie spetsialistidega.

Katuse soojustamise eelised

Energiakulude kokkuhoid

Kuna energiahinnad jätkavad kindlalt tõusmist, siis aitab katuse isolatsioon teil talvel raha säästa. Tänu sellele saate siseruumide temperatuurid parema kontrolli alla ning stabiilsemaks, ilma, et peaksite tohutuid summasid kulutama maja pidevale kütmisele või jahutamisele.

Soojuse säilitamine

Korralik katuse soojustus toimib efektiivselt nii suvel, kui ka talvel. Suvel aitab hoida soojustatud katus päikesest tulevat kuumust teie ruumidest eemal, eriti tumedate ja plekk katuste puhul. Talvel säilitab see sooja õhu teie ruumides pikema aja vältel. 

Lisaruum oma kodus

Katuse soojustamise suur eelis on stabiilse sisekliimaga lisaruumi tekitamine oma koju. Pärast katuse isoleerimist saate võimaluse pööningul säilitada toatemperatuur ning, kui seda tehtud ei ole, siis ehitada välja sinna ruumid vastavalt oma vajadusele.

Maja väärtuse tõstmine

Soojustatud katus annab tõstab oluliselt teie maja, kui kinnisvara väärtust. Kui maja on teile koduks, siis loob see palju mugavama sisekliima, kuid kui plaanite maja müüa, siis annab soojustatud katus suure eelise müügiturul ja paljud võimalikud majaostjad hindavad seda.

Kokkuvõttes võib öelda, et maja katus on justkui kõige nähtamatum osa majast, koduomanikud ei mõtle tihti oma katusele ja selle seisukorrale, kuna see pole otse meie silmeall. Küll aga on see üks kõige olulisem osa majast ja korrapärase hooldamise käigus on võimalik märgata potentsiaalseid ohumärke, et katus vajab hoolt, seega hoolitsege oma katuse eest, et vältida palju suuremaid väljaminekuid.

Veel lugemist

Multipur OÜ

${item.title}
Privaatsustingmused Kasutustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

${item.title}