25.01.2024

Lae soojustamine - Pureks

Lagede soojustamine on üks kõige alahinnatumaid viise, kuidas oma maja soojapidavust parandada.
Oma maja korraliku ja läbi mõeldud soojustamisega on võimalik energiakulud tuua umbes 45-55% madalamaks, kusjuures kõige suurema mõjuga ala, mida saate oma kodu juures soojustada on just lagi. Lagede soojustamine võib vähendada soojuskadu koguni 25-30%.
See on kõige tõhusam viis, kuidas muuta oma kodu energiasäästlikumaks ja seeläbi ka keskkonnasõbralikumaks.

Konsulteeri meiega

Lae soojustamise plussid

Parim aeg lage soojustada on loomulikult ehituse käigus ehk kohe alguses, kuid alati on võimalik teha seda ka tagant järele. Lae soojustuse paigaldamine parandab energiatõhusust ja tõstab kinnisvara väärtus tänu järgmistele teguritele:

Soojuskadude vähenemine

Suvel, kui päike kütab üles katuse, siis see soojus tahab omakorda tungida läbi lae tuppa ning soojustuskiht aeglustab oluliselt seda protsessi, muutes toa kuuma ilmaga jahedama hoidmise tõhusamaks ja jahutamiseks ei kulu nii palju energiat.
Talvel ei lase soojustatud lagi läbi soojaõhuvoolusid, mis üldjuhul tahavad liikuda just ülespoole ning tänu sellele on teil toas ühtlasem temperatuur ja samuti ei pea nii palju kurnama küttekehasid või kütteallikaid, et seda stabiilsust hoida. Soojuskadude vähendamisega on järelikult isegi võimalik oma kütteallika eluiga pikendada, kuna kütmistsüklite intervall väheneb.

Niiskuse tekke vältimine

Soojustatud lagi takistab kondensaadi ja muu niiskuse tekkimist seintele ja lagedele. Soojustamata ja halvasti soojustatud aladele tekib soodne keskkond hallituse tekkeks. Hallitus ja seened võivad ohustada omakorda konstruktsiooni terviklikkust, eriti puitkonstruktsioonide puhul.

Laes olev isolatsioon pikendab ka katuse eluiga, kuna see takistab niiskuse ja kondensaadi tekkimist katuse alla. See ennetab puidu mädanemist ja teisi potentsiaalselt ohtlikke stsenaariume.

Kodu sisekliima parendamine

Laes olev soojustuskiht blokeerib väliseid saasteaineid. Sellised saasteained nagu mustus, suits, hallitus jne vähendavad oluliselt teie toas oleva õhu kvaliteeti. Sageli tungivad need saasteained eluruumidesse läbi õhulõhede halvasti tihendatud või soojustamata ruumides. Isolatsioon takistab saasteainete sisenemist kergesti ligipääsetavatesse piirkondadesse ning seeläbi hallituse või isegi haiguste teket.

Hoone jätkusuutlikkuse parendamine

Vahelae soojustamine parandab teie hoone energiakasutust, vähendab saastet ja vähendab ökoloogilisi probleeme. Tänu korralikule soojustusele säästetud energia aitab kaasa kodu pikaajalisele tervisele ja elueale ning seeläbi tegelikult ka meid ümbritsevale keskkonnale.

Terviklik süsteem

Kütte- ja jahutussüsteemidel on oluliselt raskem halvasti soojustatud või soojustamata hoonetes säilitada ühtlast temperatuuri aastaringselt. Korralik maja soojustamine abistab neid süsteeme, vähendades suvel kuumuse hulka ja kapseldades talvel sooja õhku. Selline efektiive ja terviklik soojustus süsteem leevendab kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemi jõupingutusi teie sisekliima ühtlasena hoidmist ja pikendab nende eluiga, vähendades remondi-, hooldus- ja asenduskulude sagedust.
Soojustatud lagi säästab pikaajaliselt raha, vähendades energiakulusid, pikendades kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide tõhusust ning ennetab ebameeldivaid olukordi.

Kui soovid omale efektiivselt soojustatud kodu, siis võta ühendust meie meeskonnaga.

Veel lugemist

Multipur OÜ

${item.title}
Privaatsustingmused Kasutustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

${item.title}