09.04.2024

Puitkarkass maja soojustamine

Puitkarkass-seina soojustamine on oluline element energiatõhusas ehituses ja renoveerimisel. Puitkarkass hoonete seinad koosnevad tavaliselt puidust konstruktsiooniraamist, mis on täidetud isolatsioonimaterjaliga. Nende seinte tugivahedesse paigaldatud soojustusmaterjal tagab soojuskao aeglustumise hoone sisemise ja välimise osa vahel, parandades termilist mugavust ja vähendades energiakulusid.
PUR vaht on eriti efektiivne valik puitkarkass seinte isolatsiooniks. Kui PUR vahtu paigaldatakse, paisub see täites tihedalt kogu karkassi tugivahed, moodustades ühtlase isolatsioonikihi. PUR ehk polüuretaan isolatsioon toimib ka niiskustõkkena, mis on puitkarkass hoonete puhul eriti oluline, sest need on niiskusele väga tundlikud ehitised. Liigne niiskus vales kohas võib esialgu jääda märkamatuks, kuid hiljem tekitab väga suuri ja kulukaid probleeme maja omanikule.

Loe all olevast artiklist, mida siis valida puitkarkass maja efektiivseks isolatsiooniks.

Küsi lahendust oma isolatsiooniprojektile siit.

Puitkarkass hoone soojustusvõimalused


Soojustamiseks on võimalusi palju ning kõigil on oma vead ja oma head, järgnevalt toome välja mõned valikud:

  • Polüuretaanvaht isolatsioon: PUR vaht on populaarne valik puitkarkass hoone isolatsiooniks tänu selle erakordsele soojusjõudlusele ja mitmekülgsusele. Seda on kahte tüüpi – avatud pooriga ning suletud pooriga vaht. Avatud pooriga vaht on kergekaaluline ja suurepärane heliisolatsiooniks, samas kui suletud pooriga vaht on tihedam ja pakub kõrgemat R-väärtust, muutes selle sobivaks aladele, kus on vaja ülimat soojusjuhtivust. PUR vaht paisub täites kõik pilud, praod ja tühimikud, moodustades ülitiheda ja katkematu isolatsioonikihi. See on oluline eelis teiste isolatsioonitüüpide ees, sest teiste materjalidega on suurem võimalus õhuvahede või külmasildade tekkeks. Seetõttu võib PUR pakkuda kuni 50% suuremat energiasäästu võrreldes teiste isolatsioonimaterjalidega. 
  • Mineraalvillaisolatsioon: Tuntud ka kui kivivill, mis on valmistatud looduslikest mineraalidest. See pakub head soojusjõudlust ja heliisolatsiooni. Siiski on selle paigaldamine tavaliselt keerulisem kui PUR vahu paigaldamine ja seda eriti raskesti ligipääsetavates kohtades. 
  • Klaasvillaisolatsioon: Klaasvill on veel üks levinud isolatsioonitüüp. See koosneb peenikestest klaasikiududest. Kuigi see on kuluefektiivne valik, võib klaasvill olla vähem efektiivne õhuvoolude takistamisel kui PUR vaht, mis omakorda võib viia kõrgemate energiakuludeni. 
  • Tselluloos: Tselluloos on keskkonnasõbralik isolatsioonivalik, mis on valmistatud taaskasutatud paberist. See pakub head soojusjuhtivust ja omab madalamat keskkonnamõju. Siiski võib see aja jooksul settida ning selle tõhusus väheneb märkimisväärselt. 
  • Erinevad isolatsiooniplaadid: Jäigad plaadid või jäik vahtisolatsioon on valmistatud materjalidest nagu polüuretaan, polüstüreen või polüisotsüanaat. Sellel on kõrge R-väärtus tolli kohta, muutes selle efektiivseks soojustusmaterjaliks. Siiski võib see olla teistest valikutest kallim ja jällegi ei ole võimalik sellega tagada ühtlast ja katkematut soojustuskihti.
Kui valite soojustust oma puitkarkass hoone jaoks, kaaluge tegureid nagu soojusjõudlus, paigaldamise keerukus, maksumus ja üldine energiatõhusus. Kuigi kõik üleval välja toodud isolatsioonivalikud võivad olla tõhusad, paistab PUR vaht silma just oma soojustehniliste andmete poolest kõigis nendes valdkondades, muutes selle üheks parimaks valikuks teie puitkarkass maja soojustamiseks.

Kokkuvõtteks

Kas ehitate uut puitkarkass hoonet või plaanite renoveerida vana maja, siis ärge alahinnake efektiivse soojustuse valikut. See on oluline komponent, mis võib oluliselt mõjutada teie hoone energiatõhusust, mugavust ja vastupidavust. PUR vahu valimine pakub terviklikku lahendust, pakkudes efektiivset isolatsiooni, madalamaid energiakulusid, kaitseb teie maja põhikonstruktsioone, isoleerib liigse müra ning samuti tagab teile oluliselt madalamad energiakulud.

Soojustamise maksumus sõltub mitmetest teguritest, esiteks soojustatava ala suurusest, vajalikust PUR vahu tüübist, hoone seisukorrast, asukohast, võimalikest erinõuetest. Täpsete kulude välja selgitamiseks tuleks leppida kokku meiega kohtumine objektil. Kohtumisel saame analüüsida teie hoonet ning vaadata selle soojustust kui terviklikku süsteemi ning otsustada, milline on kõige efektiivsem viis selle soojustamiseks. Võtke meiega ühendust siin ja astuge esimene samm mugava sisekliima ja energiatõhusa kodu loomiseks.


Veel lugemist

Multipur OÜ

${item.title}
Privaatsustingmused Kasutustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

${item.title}